وبلاگ

آموزش رایگان طراحی بنر گیف در فتوشاپ

5/5 - (2 امتیاز)

در این مقاله از آموزاستار یک آموزش رایگان فتوشاپ کاربردی را برای شما دوستان عزیز تهیه و آماده کرده ایم. در این آموزش فتوشاپ یاد خواهید گرفت که چگونه در فتوشاپ بنر های گیف را طراحی نمایید. برای یادگیری طراحی بنر گیف حرفه ای می توانید علاوه بر مطالعه این آموزش رایگان فتوشاپ در دوره آموزش فتوشاپ 2022 آموزاستار شرکت نمایید تا بصورت حرفه ای اصول و قواعد طراحی بنر گیف و متحرک در فتوشاپ با بیاموزید.

بنر گیف چیست؟

بنر گیف یا بنر متحرک به تصاویری گفته می شود که در سایت ها برای تبلیغات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. شما اگر به سایت ورزش 3 مراجعه نمایید کلی بنر در سایز های مختلف می بینید که بصورت چشمک زن یا متحرک برای در سایت قرار داده شده است.

برای طراحی این بنر ها می توان از نرم افزار قدرتمند فتوشاپ استفاده کرد و برای اینکه بتوانید بنر های گیف در فتوشاپ طراحی کنید باید کار با پنل timeline فتوشاپ را یاد بگیرید که بتوانید به صورت حرفه ای تصویر خود را متحرک کنید. در ادامه بصورت متنی و تصویری راه های طراحی بنر گیف که با نام gif banner هم شناخته می شود یاد خواهید گرفت.

بنر یک تصویر متحرک با اندازه کوچک است که تصاویر آن به طور متناوب به طور متناوب تغییر می کنند. اغلب بنر شامل 3-4 تصویر است که هر کدام برای چند ثانیه نشان داده می شود.

آموزش طراحی بنر gif در فتوشاپ

بنرهای متحرک (گیف، فلش) کاملاً توجه بازدیدکنندگان سایت را به خود جلب می کند، به این معنی که ترافیک را می توان از یک منبع به منبع دیگر هدایت کرد. در مورد نحوه ایجاد بنر برای سایت، نحوه پیکربندی آن و همچنین برنامه هایی که باید استفاده کنید، در این مقاله به شما خواهم گفت.

معرفی برنامه برای ساخت بنر gif

چندین برنامه محبوب وجود دارد که به شما امکان می دهد یک بنر برای سایت بسازید. و اگرچه تعداد آنها به اندازه ای که ما می خواهیم نیست، هنوز آزاد هستند. توصیه می کنم از برنامه های زیر برای ایجاد یک تصویر متحرک استفاده کنید که در ادامه اسامی بهترین نرم افزار های ساخت بنر متحرک و بنر گیف را به شما گفته ایم.

 1. Ulead gif animator
 2. Banner Maker Pro 7.0.5
 3. BannerDesignerPro5.0
 4. Easy gif animator

هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند که توصیف آنها بی معنی است. پیشنهاد ما به شما استفاده از نرم افزار قدرتمند فتوشاپ است که در طراحی بنر فقط داری مزایا می باشد و هیچگونه معایبی را ندارد.

ساخت بنر گیف با نرم افزار Easy GIF Animator

ما ایجاد یک بنر را با استفاده از برنامه Easy GIF Animator توضیح خواهم داد اما فقط در صورتی که به هر دلیلی به فتوشاپ دسترسی ندارید. این برنامه برای مواردی مناسب است که شما نیاز دارید به سرعت یک بنر ساده و بدون پیچیدگی متشکل از 2-3 برچسب تغییر ایجاد کنید. رابط برنامه بسیار راحت است، که به شما امکان می دهد فورا آن را درک کنید. اما گرافیک چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد.

اول از همه، شما باید این برنامه را در اینترنت دانلود کنید، پیشنهاد میکنم از سایت سافت 98 اقدام به دانلود این نرم افزار نمایید. با اجرای برنامه به صفحه اصلی هدایت می شوید که در آنجا باید انتخاب کنید چه چیزی بسازید (انیمیشن، بنر، دکمه و …). ما یک بنر متحرک انتخاب می کنیم.

ساخت بنر گیف با Easy gif animator - آموزاستار

مرحله بعدی انتخاب رنگ است. شما می توانید یک رنگ یکنواخت را انتخاب کنید، و شما می توانید گرادیان. یک پالت رنگی عظیم در دسترس است، بنابراین مشکلی وجود نخواهد داشت. دوباره به مرحله بعد بروید.

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین سایت های فتوشاپ آنلاین

مرحله سوم، ایجاد کتیبه هایی که پخش خواهد شد. گزینه های زیادی وجود دارد که می توان آنها را تنظیم کرد. اندازه برچسب ها، انیمیشن آنها، مکان روی بنر و غیره را تغییر دهید. می توانید فونت و همچنین رنگ نوشته ها را آزمایش کنید. در مجموع می توانید حداکثر سه پیامک بسازید که متأسفانه امکان ایجاد بیشتر وجود نخواهد داشت.

فوراً می گویم که فتوشاپ یک برنامه بسیار قدرتمند است و شما می توانید هم تصاویر بسیار ساده و بدون پیچیدگی و هم بنرهای متحرک بسیار روشن را روی آن ایجاد کنید.

من در اینترنت دو مقاله بسیار جالب پیدا کردم که گزینه های مختلفی را برای ایجاد لوگوهای زیبا شرح می دهد. توصیه می کنم با آنها آشنا شوید.

هر دو مقاله با جزئیات روند ایجاد بنرها را شرح می دهند، بنابراین نباید مشکلاتی در درک آنها ایجاد شود. در اینجا امکان پذیر است. اگر سوالی دارید در نظرات بنویسید.

با این حال، اگر به یک بنر واقعاً باکیفیت نیاز دارید، بهتر است با فردی تماس بگیرید که چندین سال است این کار را انجام می دهد و نظرات خوبی دارد. من طراح به نام دیمیتری را توصیه می کنم، حتما به کار او نگاه کنید، می توانید به وب سایت او بروید و با دکمه زیر یک بنر سفارش دهید.

آموزش ساخت بنر گیف در فتوشاپ

در این آموزش به نحوه ایجاد بنر در فتوشاپ با استفاده از چند ابزار ساده این برنامه خواهیم پرداخت.

طبق معمول، نکات و ترفندهای مفید زیادی را یاد خواهید گرفت که بعداً هنگام ایجاد عناصر گرافیکی مختلف در این برنامه برای شما مفید خواهد بود.

آموزش طراحی بنر گیف با فتوشاپ - آموزاستار

1. ابتدا یک سند جدید ایجاد کنید. نام، عرض، ارتفاع و وضوح را برای سند جدید تنظیم کنید. در این صورت بنری با ابعاد 60×468 استاندارد ایجاد می کنیم.

2. هنگامی که تمام موارد بالا را انجام دادید، روی “OK” کلیک کنید.

3. روی آیکون لایه دوبار کلیک کنید.

4. نام لایه را وارد کنید.

5. روی دکمه “OK” کلیک کنید، اکنون لایه شما یک نام دارد و قفل آن باز می شود.

آموزش طراحی بنر گیف با فتوشاپ - آموزاستار

6. حالا دوباره روی تصویر بندانگشتی لایه دوبار کلیک کنید تا گزینه های blending باز شوند.

7. مورد، gradient overlay (Gradient Overlay) را انتخاب کنید و گرادیان را از خاکستری به سفید مشخص کنید.

8. پس از اتمام، بر روی “OK” کلیک کنید

9. حال باید یک لایه جدید ایجاد کنید، برای این کار بر روی آیکون “Create New Layer” (Create New Layer) کلیک کنید.

10. ابزار Pen Tool را انتخاب کرده و شکلی مانند تصویر بالا بکشید.

11. روی تب Paths کلیک کنید.

آموزش طراحی بنر گیف با فتوشاپ - آموزاستار

12. “Workflow” را انتخاب کنید.

13. روی نماد Load Path as a Selection (Load Path as a Selection) کلیک کنید، سپس ابزار Rectangular Area (M) را بردارید و کلید ترکیبی (Shft + Cntr + I) را فشار دهید. پس از آن ابزار Fill (G) را انتخاب کنید.

14. رنگ پیش زمینه را تنظیم کنید: # 3129c3.

15. داخل انتخاب کلیک کنید تا با رنگ انتخاب شده پر شود.

16. روی تب Layers کلیک کنید.

17. روی تصویر کوچک لایه دوبار کلیک کنید تا گزینه های ترکیبی باز شود.

18. بر روی زبانه “Stroke” کلیک کنید، رنگ نارنجی و اندازه ضربه 2 پیکسل را انتخاب کنید. پس از تنظیم پارامترهای لازم، روی دکمه “OK” کلیک کنید تا Stroke اعمال شود.

توجه: مراحل 10 تا 18 را برای اضافه کردن شکل دیگری مانند تصویر زیر تکرار کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش کامل کار با Neural Filters در فتوشاپ 2022

آموزش طراحی بنر گیف با فتوشاپ - آموزاستار

19. ابزار Round Rectangular Tool را انتخاب کنید.

20. رنگ شکل جدیدی را که قرار است ایجاد کنیم انتخاب کنید. مقدار رنگ می تواند مشخص کند: # a51219.

چرا با فتوشاپ باید بنر گیف ساخت

بنرهای ساخته شده در فتوشاپ مزایا بیشتری نسبت به معایب دارند.

1. سبک وزن
2. نصب آسان
3. در انواع دستگاه ها ظاهر می شود.
4. انجام آسان
5. سایت را بارگذاری نمی کند
6. بنر را می توان به طور مکرر به روز کرد.

تنها چیزی که می توان به موارد منفی نسبت داد این است که به اندازه فلاش “زنده” نیست، می توانید تفاوت بین فیلم و تصویر را احساس کنید. اما این تنها ایراد است و با استفاده از تصاویر GIF می توان تا حدی آن را برطرف کرد.

قبل از شروع ساختن بنرها، باید کارهای مقدماتی را انجام دهید. تصاویر، دکمه های مناسب را انتخاب کنید. برای تصمیم گیری در مورد اینکه بنر چه خواهد بود: – ثابت یا متحرک. برای ساختن طرحی از بنر آینده روی کاغذ، به وضوح نشان دهنده چیزی است که می خواهید در نتیجه نهایی به دست آورید.

تمام تصاویر آماده شده را در یک پوشه جداگانه که روی دسکتاپ ایجاد شده است جمع آوری کنید. پس از ایجاد بنر، می توانید به راحتی آن را حذف کنید و فراموش نمی کنید که این کار را انجام دهید، زیرا قابل مشاهده خواهد بود. بنابراین، تصاوی

فتوشاپ را باز کنید، یک سند جدید ایجاد کنید: “فایل” – “ایجاد”. در پنجره ای که باز می شود، نام را بنویسید، عرض را به پیکسل و ارتفاع را به پیکسل مشخص کنید. عرض با اندازه گیری نوار کناری شما یاد می شود. بنر زیبا در عرض نوار کناری به نظر می رسد. شما ارتفاع را بر اساس ارتفاع تصویر آماده شده، به اضافه 50 یا 60 پیکسل – محل دکمه تعیین می کنید.

وضوح سند – 72 پیکسل را وارد کنید، این بهینه ترین وضوح برای اینترنت است. با وضوح بالاتر، تصویر سنگین، با وضوح کمتر، کیفیت پایین خواهد بود. رنگ پس زمینه را بر اساس رنگ پس زمینه تصویر انتخاب کنید.

چگونه بفهمیم ارتفاع عکس چقدر است؟ برای انجام این کار، عکس خود را در فتوشاپ باز کنید، روی “image” – “image size” کلیک کنید. در پنجره باز شده، عرض تصویر را به عرض نوار کناری تغییر دهید. با دقت نگاه کنید، اندازه پیکسل چقدر است، اگر مقادیر دیگری وجود دارد، پیکسل ها را قرار دهید.

ارتفاع به طور خودکار تغییر می کند، آن را حفظ می کند، یا یادداشت می کند. روی “OK” کلیک کنید.
با نگه داشتن دکمه سمت چپ ماوس و فشار دادن دکمه ALT روی صفحه کلید، تصویر را روی سند ایجاد شده بکشید. در پنل سمت چپ فتوشاپ، ابزار “move” را انتخاب کنید. اولین از بالا. و با کمک فلش های روی صفحه کلید آن را روی بنر قرار می دهیم.

روی صفحه دوبار کلیک کنید تا پوشه با تصاویر آماده شده باز شود و دکمه را انتخاب کنید. آن را به بنر بکشید، آن را در جای مناسب قرار دهید. می توانید به دکمه یک افکت سایه بدهید. با دکمه روی لایه دوبار کلیک کنید، در پنجره باز شده، “سایه” را انتخاب کنید، پارامترهای لازم را تنظیم کنید.

همین، بنر آماده است! ادغام همه لایه ها: – “ادغام قابل مشاهده”. “فایل” بعدی – “ذخیره برای وب …”. فرمت ذخیره JPEG را انتخاب کنید. پوشه ای را برای ذخیره انتخاب کنید. روی “ذخیره” کلیک کنید.

ادامه آموزش طراحی بنر در مقاله بعدی آموزش داده خواهد شد

اشتراک گذاری:

https://amouzstar.ir/wp-content/uploads/2021/12/banner2.jpg

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

28 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • איפה אפשר להזמין ספא אירוטי?
  סביר להניח שמחיר של הזמנת נערת ליווי לתל אביב יעלה כמו להזמין את אותה הנערה לבת ים, הרצליה, פתח תקווה
  וכדומה. זורמת ולברלית.
  תתקשר עכשיו להזמין את מוניקה בחיפה והקריות.
  אז בין אם אתם לבד או עם בת זוג, נערות ליווי בירושלים בהחלט יכולות לספק את התשובה המושלמת ביותר למפגשים של פעם אחת בחיים.
  בכל פעם שאתה מרגיש שאתה עומד לגמור,
  אתה שולף את זה החוצה, עוצר לאט, מנשק אותה
  ועושה את זה שוב. אתה רק רוצה לטעום את זה וזה בדיוק מה שאתה ממשיך לעשות.
  דמיין לך שיש מישהי בקריות שפשוט מחכה שתתקשר,
  לא סתם עוד בחורה שלא שווה את זה, אלא
  רוסייה לוהטת ומדהימה, ורוצה לענג אותך.

  יפיפייה מחכה לך במיקום דיסקרטי בעיר
  בוא להתפנק בכיף עם בחורה אמיתית לגמרי!
  אותו הדבר חל אז גם על סקס, מכיוון שהן יכולים לעזור לך לחזור “למגע” עם הגוף שלך, ובתמורה ללמד אותך איך לגרום למישהו אחר להנות.

  My webpage; https://nataliejacksonx.com/region/Discreet-apartments-in-Givatayim.php

 • מעוניינים למצוא דירה דיסקרטית בחדרה?
  דירות דיסקרטיות בחדרה בעיר חדרה ישנן דירות דיסקרטיות מהאטרקטיביות ביותר בארץ.
  דירות דיסקרטיות בכפר סבא דירות דיסקרטיות בכפר סבא זו עיר מצוינת בעבור אלו מכם אשר יהיו מעוניינים להעביר את זמנם בדירה
  דיסקרטית בכפר סבא מפנקת.

  הדירות דיסקרטיות בכפר סבא
  מעוצבות בדיוק לפי טעמכם. נערות
  ליווי בכפר סבא לעיסוי לוהט ומלא תשוקה.
  נערות ליווי של דרום מספקות כל מה שצריך בשביל לכייף כפי שמעולם לא
  כייפתם! אם אתה לא נח, אם אתה לא
  יכול להגשים את הצריכים ורצונות שלך – זאת אומרת, שלא תהיה לך כוח כדי לעבוד כמו שצריך ולהגיש את המטרות!
  היא מטפחת את עצמה, לבושה כמו שצריך ומריחה טוב.
  “בתחילת דרכי כמטפל פניתי למכון סול ומיד קיבלתי מענה אדיב ומכבד, לטפל בחדר מעוצב ומאובזר לגמרי שדרג את תחושת הבטחון שלי ובטוח גם את התהליך שעברו המטופלים. ניתן לשלב מספר קורסים יחדיו כדי להיות מקצועיים בתחום, וכך להתמקצע בתחום ברמה גבוהה, שכן בכל מקום עבודה יעדיפו להעסיק מי שיש לו ידע במספר שיטות ויכול לתת מענה ללקוחות רבים ולא צריך מטפל שונה לכל סוג מסאז’, לכן קורס עיסוי שוודי או תאילנדי הינו רק תחילתה של הדרך למקצוע זה.

  my web page: https://jhahanadas.com

 • כמו כן, אם אתם מחפשים עיסוי ארוטי בראשון לציון באזור, סביר מאד להניח שאתם גם תוהים מה היתרונות של הטיפול הזה בכלל, ומתברר שגם זה משהו שאנשים לא כל כך
  מבינים לעומק ולכן נחלוק אתכם
  גם את המידע החשוב הזה. לפני כל עיסוי
  בבאר שבע, תקבלו שאלון בריאות שאותו תצטרכו למלא.
  כלקוחות קנין תקבלו שירות VIP, אישי ומותאם לבקשתכם.
  אין באמת חשיבות למקום בו תקבלו את
  העיסוי, לפחות לא באשר לסטנדרט שעל כל המעסים להיצמד
  אליו: שאלון הבריאות. חברת כל הנוחות שבעולם הינה חברה הפורצת דרך באספקת
  מוצרים וחיתולים למבוגרים.
  אוהל בים היא חברה המתמחה בהקמת אוהלים בים ומגוון אירועים רחב, ביניהם גם מסיבת
  רווקים מסיבת רווקות, ימי הולדת ואירועי חברה.
  היום שוכרים לימוזינה עבור ימי הולדת, נשף סיום ולא רק חתונה.
  גרנד לימוזין היא חברה המספקת
  שירותי השכרת לימוזינה.

  גגות רעפים, בבעלות שלום ירושלמי, היא חברה רב-תחומית.
  שיא הוא מרכז מתקדם לשירות ומכירה של רכבי יונדאי ומיצובישי בבעלות שמוליק עוזיאל.

  Feel free to visit my blog – https://pinkstardiamondclub.com/city/Discreet-apartments-in-Holon.php

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.